kurkawodna.com.pl

Blog tematyczny o rodzicielstwie, modzie i urodzie

Moda

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją pasujące do sportowego i eleganckiego stroju

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją pasujące do sportowego i eleganckiego stroju

Okulary przeciwsłoneczne pełnią bardzo ważną funkcję nie tylko w lecie, ale i w zimie. Chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zapobiegają łzawieniu i wpadnięciu czegoś do oka. Modne okulary przeciwsłoneczne są dodatkowo uzupełnieniem outfitu. Jakie zatem okulary wybrać?

Modne okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne bardzo często szczególnie przez kobiety są traktowane jako dodatek do stroju. Zatem warto postawić na oryginalne i modne fasony, które są wybierane przez gwiazdy. Obecnie na topie są okulary z kolorowymi oprawkami. Świetnie nadają się do sportowych i eleganckich strojów. Błękitne, zielone, różowe czy żółte mogą być doskonałym uzupełnieniem nudnej stylizacji. Jednak to nie wszystko. Na wybiegach mody pojawiają się również okulary XXL. Duże okrągłe lub kwadratowe oprawki zasłaniają nie tylko oczy, ale większość twarzy. Świetnie się prezentują w zestawieniu z casualowymi stylizacjami. Uniwersalne i ponadczasowe proste czarne oprawki stylizowane na lata 90. także są w cenie. Pasują na co dzień, jak i do eleganckich kreacji.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Wybierając modne okulary przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę jeszcze na filtry. Okulary nie mogą jedynie dobrze się prezentować. Muszą one spełnić swoją funkcję i chronić oczy przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo warto wybrać okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Specjalny filtr zastosowany w szkłach sprawia, że odblaski i światło są odbijane. W takich okularach doskonale się jeździ samochodem podczas letnich i zimowych słonecznych dni. Doskonale nadają się także na wakacje nad wodą. Oczywiście oprócz filtrów polaryzacyjnych należy wziąć pod uwagę także jakość filtrów przeciwsłonecznych.

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną – czy to dobry wybór?

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne niestety kosztują. Dlatego można rozważyć opcję nakładek przeciwsłonecznych. Takie rozwiązanie oferują producenci dobrej jakości oprawek. Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną pozwalają oszczędzić pieniądze i miejsce. Nakładki można mieć zawsze przy sobie i jednym ruchem założyć je w razie potrzeby. Nie jest to duży wydatek, a na pewno przyda się każdemu, kto chce zadbać o wzrok.

Ile kosztują okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne można kupić w różnych cenach. Najtańsze z nich kosztują zaledwie kilkanaście złotych, jednak nie warto takich wybierać. Są one wykonane ze słabej jakości materiałów, a w szkłach zastosowane są filtry, które przeważnie nie chronią oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Można zatem sobie zaszkodzić, nosząc je na co dzień. Najlepiej jest zdecydować się na markowe okulary, które można kupić u optyka lub w dobrych sklepach. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, jakie filtry zostały zastosowane w danym modelu. Cena dobrych okularów przeciwsłonecznych nie musi być wcale wygórowana. Można wydać około 100 złotych. Oczywiście markowe modele mogą kosztować nawet kilkaset lub kilka tysięcy za parę. Wybór zatem należy dopasować do zasobności portfela.

Udostępnij