kurkawodna.com.pl

Blog tematyczny o rodzicielstwie, modzie i urodzie

Moda

Ciekawe fryzury z opaskami – jak nosić opaski?

Ciekawe fryzury z opaskami – jak nosić opaski?

Panie lubią eksperymentować ze swoimi włosami. Jedna ta sama fryzura często się nudzi i wówczas kobiety zaczynają kupować dodatki, farbują lub ścinają włosy. Warto zatem zadbać o różnorodność stylizacji, aby móc wyglądać co pewien czas inaczej, a przez to lepiej się poczuć. Nie trzeba przy tym wydawać dużych pieniędzy na fryzjera. Wystarczy kupić kilka opasek, które będą pasować na różne okazje. Jak nosić opaski? Do jakich fryzur pasują?

Opaska nie tylko dla dzieci i młodych dziewcząt

Opaska do włosów najczęściej kojarzona jest z małymi dziewczynkami. Do wyboru są kolorowe modele, które nadają się na co dzień do zabawy, ale i do przedszkola i szkoły. Opaska pozwala na szybką zmianę fryzury, a także chroni oczy dziecka. Jednak takie opaski są coraz chętniej wybierane przez dorosłe kobiety. Do wyboru są opaski materiałowe lub wykonane z tworzywa sztucznego pokrytego tkaniną. Można wybrać także opaski diademy, z kwiatami i innymi ozdobami. Dużym powodzeniem cieszą się sportowe modele, które nadają się na siłownię czy do biegania. Dzięki opasce można stworzyć ciekawe uczesanie, ale także ujarzmić włosy, które czasami ciężko jest ułożyć. Jest to szybki i prosty sposób na zmianę wyglądu.

Jak nosić opaski?

Opaski mogą być noszone praktycznie do każdej stylizacji. Świetnie wyglądają jako dodatek do sportowego stroju, jak i eleganckiej kreacji. Należy jedynie dopasować fason opaski do okazji. Opaski doskonale wyglądają u pań, które mają długie i rozpuszczone włosy. Wówczas wystarczy włożyć opaskę i uczesanie gotowe. Opaski z tkaniny świetnie się prezentują na spiętych wysoko włosach. Wówczas należy wygładzić pasma i po prostu założyć opaskę. Panie o kręconych włosach także świetnie będą wyglądać w opasce. Można ją wkomponować w loki i wówczas fryzura stanie się bardziej dziewczęca. Opaski pasują także do krótkich włosów. Przy takich fryzurach sprawdzą się nieco szersze opaski lub takie z kwiatkami.

Opaska na włosy do makijażu – niezbędnik każdej kobiety

Oprócz funkcji dekoracyjnej opaski pomagają również w makijażu. Dzięki niej można zebrać wszystkie kosmyki opadające na twarz i robić make-up. Niejednokrotnie pewnie wiele pań miało pomalowane włosy bronzerem lub podkładem. Ciężko jest je potem domyć, aby nie naruszyć makijażu. Opaska na włosy do makijażu powinna być z tworzywa, aby można było ją łatwo wyczyścić. Można wybrać także tkaninową szerszą, aby zasłonić większą część włosów. W każdej chwili będzie można ją wyprać i założyć przed kolejnym malowaniem.

Kolorowe i eleganckie opaski do włosów

Wśród opasek do włosów można wyróżnić bardzo wiele modeli. Dostępne są eleganckie opaski, które nadają się na uroczyste okazje. Może to być diadem lub biała opaska tiulowa z kwiatkami. Takie modele nadają się doskonale na ślub. Tkaninowe kolorowe opaski znakomicie podkreślają dziewczęcą urodę i pasują na co dzień i do casualowych stylizacji. Proste delikatne opaski doskonale nadają się do pracy i do biznesowego dress codu. Warto mieć kilka rodzajów, aby móc szybko zmienić uczesanie i cieszyć się fantazyjną fryzurą.

Udostępnij